Opublikowano:

Popularne rodzaje nadruków na koszulki

Nadruki na odzieży towarzyszą nam już od lat 60 i od tego czasu chętnie wybierane są przez klientów. Technologie wykonywania nadruków jednak od tego czasu znacznie się rozwinęły i możemy także liczyć na o wiele większy wybór nadruków na koszulki. Jedną z najstarszych i najbardziej popularnych metod jest sitodruk i polega on na przenoszeniu wzoru za pomocą specjalnej matrycy przypominającej siatkę. Innymi popularnymi technikami nadruku są: termotransfer, flex, flock, nadruki DTG, czy haft. W dalszej części artykułu skupimy się na technikach wykorzystywanych w sklepie Myhaftujemy.pl

Haft komputerowy

Dla najbardziej wymagających klientów proponujemy wysokiej jakości haft komputerowy. Technika ta jest najszlachetniejszą sztuką zdobienia tekstyliów i odzieży. Do najważniejszych cech haftu komputerowego zdecydowanie można zaliczyć trwałość, jakość i precyzję. Naszywki i inne haftowane elementy cechują się wysoką odpornością na pranie i codzienne użytkowanie. Haft komputerowy świetnie nadaje się do znakowania odzieży reklamowej, toreb i innych tekstyliów.

Nadruki DTG

Nadruki cyfrowe (nadruki DTG) to innowacyjna technika na rynku nadruków na odzieży. Pozwala na drukowanie w pełny kolorze i perfekcyjnie oddawanie nawet najdrobniejszych szczegółów na odzieży z nadrukiem. Nadruk DTG zapewnia wysoką personalizacje projektu przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Tą metodę można stosować jedynie do odzieży bawełnianej. W tej technice grafika drukowana jest z plotera, przypominającego drukarkę atramentową. Po utwardzeniu nadruku specjalną prasą, nadruk staje się wytrzymały.

Folie flex

Technika Flex pozwala na znacznie bardziej oryginalne wzory i ciekawe kompozycje odzieży z nadrukiem. Projektując model zastosować można między innymi nadruki odblaskowe, metaliczne, lub bardzo gładkie. Również Folia Flex daje możliwość uzyskania efektu wypukłości 3D na ubrania. Technika flex cieszy się sporą popularnością z powodów ekonomicznych. Jest ona najbardziej opłacalna przy niskich nakładach, ponieważ nie ma ona dodatkowych kosztów przygotowania.

Opublikowano:

Kiedy pracodawca zapewnia odzież roboczą?

Wiele osób może zastanawiać się kiedy pracodawca zapewnia odzież roboczą swojemu pracownikowi. Zatem wyjaśniamy: zgodnie z art.237 kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikowi odzież oraz obuwie robocze podczas wykonywania przez niego pracy. Stosuje się ten przepis w sytuacjach gdy obowiązki pracownika mogą wpłynąć na uszkodzenie jego własnego ubrania wierzchniego. Jest jednak również możliwość noszenia własnych ubrań przez pracownika w przypadku gdy pracodawca pokrywa

Odzież robocza, a odzież ochronna – różnice

Strój roboczy i odzież ochronna to zupełnie dwa różne terminy. Pojęcie odzież ochronna dotyczy odzieży, która zakrywa lub zastępuje odzież osobistą. Jej zadaniami jest ochrona przed zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i czynnikami atmosferycznymi. Chroni ona pracownika podczas wykonywania przez niego pracy. Z kolei odzież robocza to odzież ubierana przez pracownika podczas pracy. Jej zadaniem nie jest chronienie osoby przed w.w czynnikami lecz pracownik ubiera odzież ze względu na możliwość zabrudzenia, zniszczenia swojej odzieży.

Wymagania wobec odzieży roboczej

Wymogi wobec odzieży roboczej wskazane są w normie PN-P-84525:1998. W zależności od warunków pracy może być ona ocieplana lub też nie. Najczęściej wybierane są produkty wykonane z bawełny z domieszkami tworzyw sztucznych. Ubrania robocze dla pracowników nie muszą posiadać certyfikatów.

Konsekwencje za brak ubrania roboczego

Pracodawca ma obowiązek konsekwowania braku noszenia odzieży roboczej. W przypadku gdy tego nie robi, powinien przygotować się na nałożenie grzywny przez Państwową Inspekcje Pracy.

Opublikowano:

Jak prać koszulki z nadrukiem

Czasy gdy każde pranie należało wykonywać ręcznie na szczęście już są dawno za nami. Teraz rozwój technologiczny umożliwia nam bardzo wygodne pranie w automatycznych pralkach, oszczędzając zarówno sporo czasu jak i nerwów, gwarantując czyste i pachnące prania. Jednak nie możemy zlekceważyć pewnych rzeczy i jednak warto troszkę przyłożyć się do codziennego prania. Wiele osób zastanawia się jak prać koszulki z nadrukiem?Na rynku mamy bardzo wiele rodzajów tkanin, nadruków na koszulkach, które wymagają szczególnego traktowania. Tak samo jest przecież z rozróżnianiem prania pod względem kolorów

Temperatura prania i ogólne zalecenia

Zła pielęgnacja i czyszczenie ubrań z nadrukiem może spowodować nie tylko ich skurczenie, ale także pokruszenie nadruku, pomarszczenie, a także nadruk może po prostu odejść. Spowodowane jest to głównie temperaturą prania.

Koszulki z nadrukiem Flex należy prać w temperaturze do 40C°. Zalecane jest suszenie swobodne, nie mechaniczne.

Koszulki z nadrukiem DTG – w przypadku tych koszulek zalecenia są bardziej restrykcyjne. Tu temperatura prania nie powinna przekraczać 30C°, przy maksymalnie 600 obrotach na minutę. Spowodować to może zniszczenie nadruku. Tak samo nie zaleca się używania silnych detergentów chemicznych takich jak wybielacze, odplamiacze. Nie suszyć mechanicznie.

Koszulki z nadrukiem sitodruk –tu podobnie jak w przypadku nadrukami Flex. Pranie w temperaturze do 40C°, na wewnętrznej stronie, nie suszyć mechanicznie.

W większości przypadków zalecane jest pranie ręczne, jednak nowoczesne pralki są przystosowane do prania delikatniejszych tkanin. Specjalne programy gwarantują nam to, że możemy spokojnie wrzucić ubrania z nadrukami do bębna pralki.

Wskazówki co do suszenia odzieży z nadrukiem

Zdecydowanie najlepszą opcją jest pozostawienie ubrań tak żeby same ociekły z wody. W takich przypadkach zalecane jest zrezygnowanie z suszarek bębnowych. Suszenie nie może odbywać się na pełnym słońcu. Promienie słońca i temperatura mogą spowodować skurczenie się koszulek, utratę kolorów oraz zniszczenie, skruszenie nadruków.

Opublikowano:

Gdzie kupić koszulkę z własnym nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem już od wielu lat zdobywają serca klientów. Ci wybierają ciekawe wzory i aranżacje na elementach garderoby, nie raz też decydując się na ciekawy, humorystyczny napis. Za wybranymi wzorami bądź właśnie napisami nie raz w parze idą przekonania i odpowiednie dla użytkownika ideologie. Obecnie z łatwością możemy wybrać coś z tysięcy dostępnym wzorów nadruków, na różnego rodzaju częściach garderoby. Jednak gdy ktoś ma własny pomysł na swoją spersonalizowaną koszulkę oraz nadruk na niej, to również może liczyć na pomoc odpowiednich miejsc do realizacji takich projektów.

Sklep z koszulkami z nadrukiem

Pierwsze co przychodzi do głowy to najbardziej oczywista rzecz – w sklepie z takimi koszulkami. Niektóre ze sklepów internetowych proponujących szeroki wybór koszulek z nadrukami, także w swojej ofercie mają wykonanie indywidualnych zleceń.

Na większe ilości – hurtownie

Na podobnych zasadach jak sklepy online działają także hurtownie odzieży z nadrukiem. Dedykowane są one jednak dla klientów biznesowych, dla których normalną rzeczą będzie zamówienie koszulek, bądź innych elementów garderoby z nadrukiem w znacznie większych ilościach.

Drukarnie na mieście

Rozglądając się po swojej okolicy z pewnością odnajdziecie drukarnie, które zajmują się bardzo popularnymi zleceniami jak wizytówki, plakaty itp. Często oprócz standardowych zleceń, takie firmy tworzą właśnie wspomniane nadruki na koszulkach. Zapoznajcie się z ich ofertą, zapytajcie czy posiadają odpowiedni sprzęt do takich zadań i do dzieła!

Własny nadruk na koszulce – skąd czerpać inspiracje

Własne nadruki na koszulkach mogą być prezentować dowolny napis i dowolną grafikę. To daje wam spore pole do popisu. Inspiracjami mogą być codzienne sytuacje oraz powiedzenia, charakterystyczne słowa wypowiadane przez was i waszych najbliższych. Wiele fajnych pomysłów mogą dostarczyć koszulki dziecięce z nadrukiem. Również możecie pomyśleć o zaaranżowaniu kolażu zdjęć, bądź też jednego zdjęcia na koszulce. Taki pomysł może świetnie spisać się jako prezent na przeróżne okazje.

Opublikowano:

Jak prasować koszulki z nadrukiem?

Obecna moda upodobania klientów generują bardzo dużą ilość wyprodukowanych koszulek, ale także każdego innego elementu garderoby, przyozdobionego różnymi nadrukami. Często decydujemy się na śmieszne, ideologiczne, czy też nawet bardzo kontrowersyjne napisy i grafiki. Te wykonane są bardzo różnymi technikami i nie wszystkie gwarantują użytkownikowi bardzo dużą trwałość napisu. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z materiałem koszulki i techniką nadruku, ponieważ odpowiednie prasowanie takiego produkty będzie gwarantować trwałość na długie lata.

Podstawowe pytanie – Czy prasowanie odzieży z nadrukiem jest bezpieczne?

Na to odpowiedź możemy dać zdecydowaną odpowiedź – tak! Decydując się na zakup koszulki z nadrukiem nie musimy chodzić z w pogniecionych rzeczach na co dzień. Prasowanie jest obowiązkowe i nie ma się co bać o utratę jakości. Zapoznając się ze specyfikacją popularnych nadruków na koszulkach możemy bezpiecznie prasować każdą z nich. W przypadku zakupu koszulki z wykonanym nadrukiem z sitodruku, czy też druku cyfrowego, napis może się kruszyć. Wpływa na to bardzo wysoka temperatura i może mieć ona na to wpływ nawet nie zaraz po samym prasowaniu, lecz taki efekt może przyjść z czasem. Z popularniejszych technik drukarskich można wyróżnić nadruki folią flex, nadruki DTG, oraz sitodruk. Najbezpieczniejszą zdecydowanie opcją jest prasowanie, zarówno jak i pranie koszulek od strony wewnętrznej, przy zachowaniu średniej temperatury żelazka.

Jak poradzić sobie haftami na koszulkach

W przypadku zarówno ubrań z nadrukami jak i haftami ustawiając temperaturę na żelazku, wybierajmy niższe wskaźniki gdy prasujemy okolice nadruku, bądź haftu. Chłodniejsze żelazko na pewno będzie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem dla utrzymania jakości koszulki. Dodatkowo prasują tkaniny z haftami zalecamy robić to przez ręcznik, bądź ściereczkę. Pozwoli to na zapewnienie trwałości haftów, te się nie spłaszczą.