Opublikowano:

Popularne rodzaje nadruków na koszulki

Nadruki na odzieży towarzyszą nam już od lat 60 i od tego czasu chętnie wybierane są przez klientów. Technologie wykonywania nadruków jednak od tego czasu znacznie się rozwinęły i możemy także liczyć na o wiele większy wybór nadruków na koszulki. Jedną z najstarszych i najbardziej popularnych metod jest sitodruk i polega on na przenoszeniu wzoru za pomocą specjalnej matrycy przypominającej siatkę. Innymi popularnymi technikami nadruku są: termotransfer, flex, flock, nadruki DTG, czy haft. W dalszej części artykułu skupimy się na technikach wykorzystywanych w sklepie Myhaftujemy.pl

Haft komputerowy

Dla najbardziej wymagających klientów proponujemy wysokiej jakości haft komputerowy. Technika ta jest najszlachetniejszą sztuką zdobienia tekstyliów i odzieży. Do najważniejszych cech haftu komputerowego zdecydowanie można zaliczyć trwałość, jakość i precyzję. Naszywki i inne haftowane elementy cechują się wysoką odpornością na pranie i codzienne użytkowanie. Haft komputerowy świetnie nadaje się do znakowania odzieży reklamowej, toreb i innych tekstyliów.

Nadruki DTG

Nadruki cyfrowe (nadruki DTG) to innowacyjna technika na rynku nadruków na odzieży. Pozwala na drukowanie w pełny kolorze i perfekcyjnie oddawanie nawet najdrobniejszych szczegółów na odzieży z nadrukiem. Nadruk DTG zapewnia wysoką personalizacje projektu przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Tą metodę można stosować jedynie do odzieży bawełnianej. W tej technice grafika drukowana jest z plotera, przypominającego drukarkę atramentową. Po utwardzeniu nadruku specjalną prasą, nadruk staje się wytrzymały.

Folie flex

Technika Flex pozwala na znacznie bardziej oryginalne wzory i ciekawe kompozycje odzieży z nadrukiem. Projektując model zastosować można między innymi nadruki odblaskowe, metaliczne, lub bardzo gładkie. Również Folia Flex daje możliwość uzyskania efektu wypukłości 3D na ubrania. Technika flex cieszy się sporą popularnością z powodów ekonomicznych. Jest ona najbardziej opłacalna przy niskich nakładach, ponieważ nie ma ona dodatkowych kosztów przygotowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *