Opublikowano:

Jak prać koszulki z nadrukiem

Czasy gdy każde pranie należało wykonywać ręcznie na szczęście już są dawno za nami. Teraz rozwój technologiczny umożliwia nam bardzo wygodne pranie w automatycznych pralkach, oszczędzając zarówno sporo czasu jak i nerwów, gwarantując czyste i pachnące prania. Jednak nie możemy zlekceważyć pewnych rzeczy i jednak warto troszkę przyłożyć się do codziennego prania. Wiele osób zastanawia się jak prać koszulki z nadrukiem?Na rynku mamy bardzo wiele rodzajów tkanin, nadruków na koszulkach, które wymagają szczególnego traktowania. Tak samo jest przecież z rozróżnianiem prania pod względem kolorów

Temperatura prania i ogólne zalecenia

Zła pielęgnacja i czyszczenie ubrań z nadrukiem może spowodować nie tylko ich skurczenie, ale także pokruszenie nadruku, pomarszczenie, a także nadruk może po prostu odejść. Spowodowane jest to głównie temperaturą prania.

Koszulki z nadrukiem Flex należy prać w temperaturze do 40C°. Zalecane jest suszenie swobodne, nie mechaniczne.

Koszulki z nadrukiem DTG – w przypadku tych koszulek zalecenia są bardziej restrykcyjne. Tu temperatura prania nie powinna przekraczać 30C°, przy maksymalnie 600 obrotach na minutę. Spowodować to może zniszczenie nadruku. Tak samo nie zaleca się używania silnych detergentów chemicznych takich jak wybielacze, odplamiacze. Nie suszyć mechanicznie.

Koszulki z nadrukiem sitodruk –tu podobnie jak w przypadku nadrukami Flex. Pranie w temperaturze do 40C°, na wewnętrznej stronie, nie suszyć mechanicznie.

W większości przypadków zalecane jest pranie ręczne, jednak nowoczesne pralki są przystosowane do prania delikatniejszych tkanin. Specjalne programy gwarantują nam to, że możemy spokojnie wrzucić ubrania z nadrukami do bębna pralki.

Wskazówki co do suszenia odzieży z nadrukiem

Zdecydowanie najlepszą opcją jest pozostawienie ubrań tak żeby same ociekły z wody. W takich przypadkach zalecane jest zrezygnowanie z suszarek bębnowych. Suszenie nie może odbywać się na pełnym słońcu. Promienie słońca i temperatura mogą spowodować skurczenie się koszulek, utratę kolorów oraz zniszczenie, skruszenie nadruków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *