Opublikowano:

Jak prasować koszulki z nadrukiem?

Obecna moda upodobania klientów generują bardzo dużą ilość wyprodukowanych koszulek, ale także każdego innego elementu garderoby, przyozdobionego różnymi nadrukami. Często decydujemy się na śmieszne, ideologiczne, czy też nawet bardzo kontrowersyjne napisy i grafiki. Te wykonane są bardzo różnymi technikami i nie wszystkie gwarantują użytkownikowi bardzo dużą trwałość napisu. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z materiałem koszulki i techniką nadruku, ponieważ odpowiednie prasowanie takiego produkty będzie gwarantować trwałość na długie lata.

Podstawowe pytanie – Czy prasowanie odzieży z nadrukiem jest bezpieczne?

Na to odpowiedź możemy dać zdecydowaną odpowiedź – tak! Decydując się na zakup koszulki z nadrukiem nie musimy chodzić z w pogniecionych rzeczach na co dzień. Prasowanie jest obowiązkowe i nie ma się co bać o utratę jakości. Zapoznając się ze specyfikacją popularnych nadruków na koszulkach możemy bezpiecznie prasować każdą z nich. W przypadku zakupu koszulki z wykonanym nadrukiem z sitodruku, czy też druku cyfrowego, napis może się kruszyć. Wpływa na to bardzo wysoka temperatura i może mieć ona na to wpływ nawet nie zaraz po samym prasowaniu, lecz taki efekt może przyjść z czasem. Z popularniejszych technik drukarskich można wyróżnić nadruki folią flex, nadruki DTG, oraz sitodruk. Najbezpieczniejszą zdecydowanie opcją jest prasowanie, zarówno jak i pranie koszulek od strony wewnętrznej, przy zachowaniu średniej temperatury żelazka.

Jak poradzić sobie haftami na koszulkach

W przypadku zarówno ubrań z nadrukami jak i haftami ustawiając temperaturę na żelazku, wybierajmy niższe wskaźniki gdy prasujemy okolice nadruku, bądź haftu. Chłodniejsze żelazko na pewno będzie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem dla utrzymania jakości koszulki. Dodatkowo prasują tkaniny z haftami zalecamy robić to przez ręcznik, bądź ściereczkę. Pozwoli to na zapewnienie trwałości haftów, te się nie spłaszczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *